Pramoninių grindų betonavimas

Kokybiškos betono grindys gali atlaikyti ypač dideles apkrovas, turi geras eksploatavimo savybes ir pasižymi ilgaamžiškumu, todėl jos labiausiai vertinamos pramoninės paskirties statiniuose: logistikos ir prekybos centruose, automobilių stovėjimo aikštelėse, ledo arenose, sandėliuose, cechuose ir kituose didelį plotą užimančiuose pastatuose.

Atsižvelgdami į Jūsų poreikius, naudodami šiuolaikinę techniką ir patyrusių darbuotojų komandą, galime įrengti iki 2000 kvadratinių metrų ploto betono grindų per vieną parą.

Kviečiame Jus susisiekti su mūsų ekspertais ir jie pasiūlys patį tinkamiausią sprendimą bei labiausiai tinkančią betoninių grindų įrengimo technologiją.

Įrengiant pramonines betonines grindis, didžiausias dėmesys skiriamas pagrindų paruošimui, atliekami kokybės patvirtinimo bandymai bei išsami statinio analizė. Vėliau atliekami armavimo, betonavimo, grindų paviršiaus šlifavimo, deformacinių bei temperatūrinių siūlių įrengimo darbai.

Pramoninės betoninės grindys bei jų įrengimas – viena iš pagrindinių „Omnistata“ specializacijos krypčių. Daug didelės apimties projektų esame sėkmingai įgyvendinę tiek verslo, tiek įvairiuose strateginiuose ir visuomeninės paskirties objektuose – „Tarptautinis Vilniaus oro uostas“, „Bendrasis pagalbos centras 112”, „Elektrėnų ledo rūmai“, prekybos centras „Ozas“, verslo centrai „Duetto“, „Wave“, „Žalgirio 94“, „Burė III”, „Uptown Park“ ir kiti. Bendra visų „Omnistata“ atliktų pramoninių grindų betonavimo darbų apimtis sudaro daugiau negu 500 tūkst. kvadratinių metrų plotą.

Turite klausimų ar norite pasitarti? Susisiekite Jums patogiu būdu:
Mantas Alunderis, projektų vadovas, +370 614 27668, mantas@omnistata.lt.

Pagrindų paruošimas

Betoninių grindų ilgaamžiškumas priklauso nuo pagrindų paruošimo kokybės, todėl prieš įrengiant pramonines betonines grindis yra atliekami geologiniai ir grunto kokybės tyrimai, išsami statinio analizė.

Naudinga žinoti, jog sutankintų sluoksnių deformacijos modulis Ev2 turi būti ne mažesnis negu 80N/mm2 (Mpa) – tai rodo kokybišką pagrindo paruošimą.

Tinkamai įrengus visus pagrindų paruošimo sluoksnius, ateityje galima išvengti betoninių grindų nusėdimų, pleišėjimų bei iškart suformuoti teisingus vandens nubėgimo nuolydžius – tam, kad ant pagrindo nesikauptų vanduo ir paviršius išliktų tvirtas.

Pagrindų įrengimui yra naudojamas įvairių frakcijų smėlis, žvirgždas, skalda ar jų mišiniai. Visų pirma yra išlyginamas ir sutankinamas esamas gruntas, po to pradedami atskirų pagrindo sluoksnių įrengimo darbai.

Svarbu paminėti, kad ant esamo apatinio sluoksnio naujai įrengti kitą sluoksnį galima tik tada, kai esamas apatinis sluoksnis atitinka reikalaujamas sąlygas, t. y. pastovumo, laikomosios galios, profilio atitikties ir lygumo.

Atsižvelgdami į užsakovo poreikius, tankinamą gruntą ir reikalingą sutankinimo gylį, naudojame patikimus dinaminio sutankinimo prietaisus ir konkrečiam projektui pritaikytas technologijas. Jeigu reikalinga sutankinti storesnį grunto sluoksnį, tankinamas kiekvienas sluoksnis atskirai.

Kai siekiama dinamiškai sutankinti gruntą, naudojami šie prietaisai: plūktuvai ir vibraciniai volai, o mažus plotus, tranšėjas, sunkiai prieinamas vietas – vibracinėmis plokštėmis. Dažniausiai nuolydžiai į įlajas yra suformuojami pagrindų įrengimo metu, todėl šis procesas yra labai svarbi pramoninių betoninių grindų įrengimo dalis.

Armavimas

Betoninių grindų armavimui dažniausiai naudojami šie būdai ir medžiagos:

  • armatūra arba armatūros tinklai,
  • plieninė fibra,
  • polipropileno (plastiko) fibra.

Naudinga žinoti, kad „Omnistata“ ekspertai, įvertinę projekte nurodytas grindų apkrovas, gali atlikti Jūsų objektui optimaliausius fibros kiekio (kg/m3) skaičiavimus. Tai mūsų klientams padeda sutaupyti lėšų ir sumažinti numatytos fibros kiekį viename betono kubiniame metre.

Paskambinkite ir pasiūlysime Jums tinkamiausią armavimo būdą bei šiuolaikines medžiagas.

Betonavimas ir šlifavimas

Betonavimas ir šlifavimas – atsakingiausia pramoninių betoninių grindų įrengimo dalis. Šiame etape naudojamas prekinis betonas, kurio sudėtis, sutankinimo ir klojimo būdas sudaro geriausias sąlygas įrengti stiprią, dilimui, smūgiams, vibracijai ir mechaniniam poveikiui atsparią kokybišką dangą.

Atsižvelgiant į aplinkos poveikį (apkrovos, vanduo, druskos ir t. t.), betono mazge pagaminamas atitinkamo stiprumo betono mišinys su specialiais kietųjų ir skystųjų medžiagų priedais.

Betonvežiais pagamintas betonas yra atvežamas į objektą ir naudojant betono siurblį išliejamas darbo projekte numatytas betoninių grindų sluoksnis. Jis yra išlyginamas ir sutankinamas, panaudojant vibrosiją. Kai betonas pradeda kietėti, jo paviršius yra šlifuojamas, aktyviai stebimas drėgmės kiekis ir jos garavimo greitis.

Naudinga žinoti, kad betono priežiūra betonavimo darbų metu (apsauga nuo greito drėgmės išgaravimo ir džiūvimo) yra viena iš pagrindinių sąlygų, užtikrinančių minimalų betono plokščių pleišėjimą ir išsigaubimą.

Tinkamai prižiūrint kietėjantį betoną, yra užtikrinama, kad drėgmė išsilaikytų ir betonas pasiektų savo optimaliausias savybes: reikalingą stiprumą, tūrio stabilumą, skysčių įgeriamumą, atsparumą šalčiui ir šilumai, mechaniniam dilimui, paviršiaus lupimuisi ir skylių susidarymui.

Betono kietėjimui ir priežiūros pradžiai tiesioginę įtaką daro temperatūra, vėjas ir oro drėgmė. Esant aukštesnei temperatūrai, stipriam vėjui ar mažai oro drėgmei – betonas greičiau netenka drėgmės, todėl kietėjančio betono priežiūra turi būti atliekama labai atidžiai.

Betono paviršiaus sutvirtinimui gali būti naudojami skirtingų tipų (mineraliniai arba skysti) betono kietikliai. Atsižvelgiant į Jūsų betoninių grindų paskirtį (gamybos pastatas, automobilių stovėjimo aikštelė, užvažiavimo rampa) ir pasirinktą betono paviršiaus variantą (lygus, poliruotas, šukuotas arba rėvėtas) yra atliekami šlifavimo darbai.

Aktyvaus eksploatavimo metu kokybiškai įrengtas grindų paviršius išlaiko vientisumą, atsparumą aplinkos poveikiui ir yra lengvai valomas.

Betoninių grindų poliravimas

Betoninių grindų poliravimas – technologija, leidžianti atnaujinti senas arba papildomai sustiprinti naujas betonines grindis. Šis metodas gali būti taikomas ne tik įrengiant naujas grindis, bet ir renovuojant jau esamas senas betonines grindis ar net šalinant statybinį broką.

Naudojant šią technologiją, galima pašalinti nedidelius senų betoninių grindų trūkumus: užglaistyti smulkius nelygumus, užtaisyti poras. Atliekant renovaciją, grindys šlifuojamos tol, kol pasiekiamas struktūriškai nepažeistas paviršius, pagerinama jų estetinė išvaizda ir funkcionalumas.

Naudojant HTC deimantinio poliravimo mašinas yra pašalinamas viršutinis mažiau atsparus betono sluoksnis – cemento pasta. Atvertas gilesnis, tvirtesnis betono sluoksnis yra poliruojamas keliais etapais, naudojant skirtingų parametrų deimantinius įrankius. Darbų rezultatas – funkcionalus, puikiai atrodantis, visiškai lygus ir plokščias paviršius.

Betoninių grindų poliravimas ypač tinka įvairiems bakalėjos ir gastronomijos prekių sandėliams bei logistikos centrams, nes ant šių grindų krautuvų padangų žymių beveik nematyti.

Naudinga žinoti, jog tai yra išskirtinai ekologiška technologija ir betono apdirbimui nenaudojamos cheminės medžiagos.

Atsiliepimai

Artūras Grundonas
UAB „Eikos statyba“ vykdomasis direktorius

„Puikiai ir atsakingai organizuojamas darbas, ypač ilgų ir sudėtingų betonavimų metu. Darbas vykdomas 24/7 išlaikant puikią kokybę ir šaltą protą“

Audrius Burokas
AB „Panevėžio statybos trestas“ filialo „Genranga“ direktorius

„UAB „Omnistata” specialistai kokybiškai ir laiku įrengė beveik 10.000m2 liejamų bei elektrai laidžių epoksidinių dangų Lietuvos elektrinės 9-ojo bloko statybų projekte Elektrėnuose.“

Tomas Tareilis
UAB „Binkauskas ir Stašinskas“ statybos direktorius

„Esu sužavėtas UAB „Omnistata“ statybinės dokumentacijos vedimu. Aukščiausios klasės dokumentų paruošimas ir pateikimas.“

error: